•Ko kreditors izvērtē kredīta ņēmējā?

Katram kreditoram ir savas prasības un kritēriji, ko ņemt vērā izskatot kredīta pieteikumu. Pilnīgi noteikti, Tev jābūt sasniegušam vismaz 18 gadu vecumam un nedrīkst būt parādiem, kuru lietas jau ir nodotas parādu piedziņas kompānijām!

•Kā es varu uzzināt vai man dos kredītu?

Tev ir jāaizpilda kredīta pieteikums internetā un jāseko tālākām instrukcijām. Jānorāda dzīves vita, darba vieta un ienākumu apjoms. Nākošā būs reģistrēšanās maksa, ātrajiem kredītiem parasti tas ir 0.01 eur, pēc kuras tad pozitīva lēmuma gadījumā tu saņemsi aizdevumu.

•Ja man ir bijuši kavēti maksājumi, vai man dos kredītu?

Ja vien šie kavējumi nav pie tagad izvēlētā aizdevēja un ja Tev nav aktīvi parāda atgūšanas procesi, tad aizdevumu būs iespējams saņemt. Taču tas radīs zināmu risku Tev atmaksāt aizdevumu.

•Vai visās pilsētās var saņemt kredītu?

Ja kredīts tiek formēts bankā, tad Tev būs jāierodas uz tuvāko filiāli, daži nebanku kredītdevēji, piedāvā līgumu Tev nogādāt ar kurjerpastu, taču, ja tas ir ātrais kredīts, tad viss, kas tev ir vajadzīgs ir internets un bankas konts. Pieteikties ātrajam kredītam tu vari pieteiktie no jebkuras vietas pasaulē.

•Cik ātri izskatīs manu pieteikumu kredītam?

Tas ir atkarīgs no kredīta veida. Ātrais kredīts parasti tiek izskatīts dažu minūšu laikā un lēmumu uzzināsi līdz 10 minūtēm. Atsevišķos gadījumos, kad kreditoram ir nepieciešama papildus informācija par aizņēmēju, var paiet nedaudz vairāk laika. Patēriņa kredītam paies stunda.

•Kāpēc man nenāk apstiprinājums kredītam?

Tas parasti notiek, ja rodas sistēmas defekti, vai tiek veikti uzlabojumi. Kā arī pieteikuma sūtīšanas brīdī bijis neparedzēts īslaicīgs interneta savienojuma zudums, tad šis pieteikums nemaz nenonāk līdz kreditoram.

•Vai kredītu var saņemt arī caur īsziņu?

Jā, bet Tev ir jābūt jau reģistrētam klientam izvēlētā kreditora datu bāzē.

•Ko darīt, ja pieteikumā norādīju nepareizus datus?

Protams, labāk būtu vērsties pie kredīt devēja un informēt par kļūdaini norādītajiem datiem. Bet ierasti, kredīts netiks izsniegts.

•Kāpēc man atteica kredītu, ja pieteikumu apstiprināja?

Tā notiek, ja kreditors saņem papildus informāciju par aizņēmēju, kura ir pretrunā ar kredītdevēja kredīta izsniegšanas politiku.

•Kad es varēšu saņemt atkārtotu aizdevumu?

Atkārtotu aizdevumu varēsiet saņemt tiklīdz esošais kredīts tiks nomaksāts. Taču izņēmums ir kredītlīnija, kurā naudu var izņemt pakāpeniski un veicot iemaksas, atjaunojas kredītlimits kuru atkal varēsi izmantot.

•Kāpēc man atsaka kredītu, kreditors, kuram tikko atmaksāju iepriekšējo aizdevumu?

Iespējams ka šī aizdevuma periodā Tev i bijuši kavēti maksājumi, vai samazinājušies ienākumi. Kā arī tas var būt dēļ kreditora nosacījumiem, kas regulē kredīta izsniegšanu.

•Vai ir iespēja atteikties no saņemtā kredīta?

Jā, un to pat nosaka likums, ka patērētājam ir 14 dienu atteikuma tiesības, taču tas neatbrīvo Jūs no aizdotās naudas atgriešanas. Jums būs jāsamaksā arī procenti par dienām, kuru laikā nauda atradās pie Jums. Izņēmums ir ātrais kredīts, kur gandrīz ikviens kreditors pirmo aizdevumu izsniedz bez komisijas maksas.

•Kā var pieteikties kredītam?

Ja tas ir ātrais kredīts, tad pieteikšanās notiek caur internetu vai tuvākajā pasta nodaļā. Patēriņa kredītam vari pieteikties filiālē.

•Kur es varēšu saņemt aizdevumu?

Ātrais kredīts tiks pārskaitīts uz tavu kontu, ja patēriņa kredīts tiks pieteikts bankā, tad to varēs saņemt arī skaidrā naudā, taču konts būs jāatver jebkurā gadījumā.

•Cik ātri tiks izsniegts aizdevums?

Ātrais kredīts parasti tiek pārskaitīts uz Jūsu kontu 15 minūšu laikā. Patēriņa kredīts stundas līdz divu dienu laikā, atkarīgs vai pārskaitījums notiek vienas bankas ietvaros.

•Kādi dokumenti ir jāiesniedz kredīta saņemšanai?

Ātrais kredīts tiek izsniegts bez personu apliecinošiem datiem. Tava personība tik pārbaudīta ar konta numuru, no kura veicāt reģistrācijas maksu. Patēriņa kredīts gan tiek izskatīts pēc pieteikuma kredītam, pases vai ID kartes un VSAA izziņas iesniegšanas.

•Kā es varu dzēst savu aizdevumu un cik tas maksās?

Ātrais kredīts, ja tas ir pirmais, atmaksājot Tev nebūs jāmaksā procenti vai komisijas maksa, atkārtotam tikai procenti par izmantotajām dienām. Patēriņa kredīts gan var izmaksāt nelielu komisiju par pirmstermiņa līguma izbeigšanu, tas viss ir atrunāts līgumā un katram kreditoram šie noteikumi ir atšķirīgi.

•Vai aizdevumu varu atgriezt pirms termiņa?

Jā, ja tas ir ātrais kredīts, ieej savā klienta profilā un spied “atmaksāt aizdevumu”, ja tas ir patēriņa kredīts, tad ir jāaizpilda iesniegums, par pirmstermiņa līguma izbeigšanu.

•Kā var pagarināt kredītu?

Ātrais kredīts tiek pagarināts samaksājot kreditoram komisiju par pagarinājuma termiņu. Patēriņa kredīts var tikt pagarināts pēc iesnieguma saņemšanas, kā arī var tikt piemērota komisijas maksa.

•Kā rīkoties, ja kredītu nespēju atmaksāt laicīgi?

Pirmkārt kredītu ir iespējams pagarināt samaksājot kredīta pagarināšanas komisijas maksu, kā arī brīdināt kreditoru  par radušos situāciju. Galvenais ir vienoties par abām pusēm izdevīgu risinājumu.

•Ko darīt ja nespēju vairs maksāt par kredītu?

Pats galvenais ir sazināties ar kreditoru, lai atrastu iespējamo risinājumu. Tas var būt kredīta pagarinājums, tās var būt kredītbrīvdienas, viss ir atkarīgs no kredīta specifikācijas. Nedrīkst slēpties un ignorēt kreditora zvanus.

•Cik jāmaksā sods par kredīta atmaksas kavēšanu?

Kamēr kavētais maksājums nav nodots parādu piedziņas kompānijai, soda naudas apmērs ir neliels procents par katru nokavēto dienu, taču ja parāds nonāks līdz parādu piedzinējiem, jāatmaksā būs ne tikai pamatsummas atlikums un procenti par visu periodu kamēr nauda atrodas pie Jums, bet jāsedz būs arī visas administratīvās izmaksas kuras saistītas ar parāda atgūšanu, tsk. tiesas izdevumi.

•Kā maksājuma kavēšana ietekmēs manu kredītvēsturi?

Ja lietas norisināsies tikai starp Jums un kreditoru tad sekas būs niecīgas. Bet ja iesaistīti tiks arī parādu piedzinēji, Jums būs iespēja atrast risinājumu veicot ar viņiem pārrunas, taču ja tas neizdosies, cita kredīta saņemšana, vai preču un pakalpojumu iegāde uz nomaksu, Jums tiks liegta kamēr parāds tiks nomaksāts un šī informācija saglabāsies attiecīgajos reģistros pat vairākus gadus.

Esiet atbildīgi un izvērtējiet nepieciešamību pēc kredīta, kā arī spēju to atmaksāt.