Šajā rakstā tiks uzdoti galvenie jautājumi, kas saistīti ar ātro kredītu izsniegšanas kārtību, ierobežojumiem, un nepieciešamību pēc tā. Ātrie kredīti mūsu valsī ir ļoti populārs un pieprasīts produkts. Rodoties pieprasījumam, attīstās arī piedāvājums. Par pozitīvo vai tomēr negatīvo ietekmi ko ātrie kredīti nodara patērētājam ir jāapzinās viņam pašam. Tomēr mūsu raksts var būt nedaudz noderīgs, lai palīdzētu patērētājam izvērtēt nepieciešamību  pēc līdzekļiem ko sniedz ātrie kredīti.

Izsniegšanas vecums!

            Runā, ka ātrie kredīti patērētājam ir pieejami jau no 18 gadu vecuma. Patiesībā nē, šajā pakalpojumu grupā esošie aizdevumi pieejami sākot no 20 gadu vecuma. Kad potenciālais klients iespējams jau ir finansiāli stabila persona, ar pastāvīgiem, regulāriem ienākumiem.

Ienākumu apmērs un nepieciešamība!

            Mēdz apgalvot            , lai saņemtu kredītu, nav nepieciešami oficiāli ienākumi. Gluži otrādi, lai saņemtu aizdevumu ir jābūt pierādāmiem oficiālajiem ienākumiem. Īpaši ja pieteikumā ir norādīta lielāka summa, kā to atļauj attiecīgā aizdevēja nosacījums pirmajam aizdevumam, kad pirmais kredīts ir ar ierobežotu maksimālo summu un ir pieejams ar bezmaksas komisijas maksu, tad klientam ir jānosūta aizdevējam savs konta pārskats, pēc kura aizdevējs noteiks klienta maksātspēju.

Ir iespējams paņemt vairākus kredītus vienlaicīgi.

” Patērētājs, gluži vienkārši savas impulsīvās rīcības dēļ kļūst par 21.gadsimta vergu.”

            Diemžēl ir iespējams izņemt vairākus ātros kredītus vienlaicīgi. Pētījums liecina, ka pat ar minimālo algu var aizpildīt pieteikumu kaut pieciem un vairāk aizdevējiem, atliks vien pārskaitīt identifikācijas maksas vienu centu, atsevišķos gadījumos nosūtīt konta pārskatu un nauda kontā būs tik tiešām 15 minūtēs. Vēl pēc kāda laika noteikti izdosies saņemt vēl kādu kredītu vai papildsummu. Šī tendence ir ļoti kaitīga patērētāja ikmēneša maksājumu slogam, jo komercbankās saņemts patēriņa kredīts būs jāatmaksā pakāpeniski, pieņemsim kredīts 5000 eiro apmērā uz pieciem gadiem būs jāatmaksā ar līdz 150 eiro lielu ikmēneša maksājumu. Taču pieci ātrie kredīti, vidēji 400 eiro apmērā katrs, kopsumma par tiem sastāda jau 2000 eiro, būs jāatgriež jau nākamajā mēnesī, kā tas ir iespējams ja alga ir 460 eiro? Protams, atmaksas termiņu var pagarināt, taču par pagarinājumu samaksātā summa nenosedz ne kripatiņu no pamatsummas.

            Patērētājs, gluži vienkārši savas impulsīvās rīcības dēļ kļūst par 21.gadsimta vergu.

Ātrie kredīti ir pieejami ar sabojātu kredītvēsturi!

            Arī šis uzskats diemžēl ir patiess. Protams ja parādnieks ir nonācis jau tiesu izpildītāja redzes lokā, tad gan, kredītu vairs neviens neizskatīs. Atsevišķos gadījumos var tikt izskatīts kredīts pret ķīlu parādu dzēsšanai.

            Bet, ja parāds ir nonācis līdz pirms tiesas parādu atgūšanas iestādei, tad gan, ir atsevišķas kompānijas, ja klientam pie viņiem vēl nav neviens aktīvs aizdevums, tad var izskatīt iespēju izsniegt kredītu personai ar sabojātu kredītvēsturi.

Kredītu var saņemt uz citas personas kontu!

            Nē, šis apgalvojums ir nepatiess. Lai ātrie kredīti nokļūtu līdz patērētājam, viņam jābūt uz viņa vārda reģistrētam kontam kādā no Latvijas bankām. Iemesls ir ļoti vienkāršs- krāpniecība. Ja ātrais kredīts būtu iespējams citas personas kontā, tad jebkura persona, kurai tīši vai netīši ir bijusi piekļuve kādas personas,personas datiem ātrie šo kredītu varētu izņemt uz Jūsu vārda savā bankas kontā. Taču maksātājs paliktu Jūs.

Ātrie kredīti var pazust no Latvijas!

            Jā, 2018 gada beigās, saeima nobalsoja par grozījumu veikšanu patērētāju aizsardzības likumā, kur paredz, ka jau ar šī paša gada beigām, patērētājam maksimāli pieejamā kredīta summa, kura atgriešanas termiņš ir līdz 30 dienām nedrīkstēs pārsniegt pusi no valstī noteiktās minimālās algas, tātad līdz 215 eiro.

            Vēl šie grozījumi nosaka, ka ar 2019. gada 1. jūliju, kredītus nedrīkstēs reklamēt televīzijā un radio. Pats būtiskākais grozījums nosaka ka maksimālā apliekamā procentu likme nedrīkst pārsniegt 25 procentus. Šī iemesla dēļ, kreditors par izsniegtu ātro aizdevumu dēļ mazās procentu likmes nevarēs nosegt ātrā kredīta administrēšanas izmaksas, klienta maksātspējas pārbaudes izmaksas un citas saistītās izmaksas.

            Aiziešana no nozares gan neatbrīvos iepriekš apkalpotos klientus no kredīta atgriešanas.

            Šie grozījumi neattiecas uz kredītiem kuriem ir sastādīts atmaksas grafiks un aizņēmums tiek atgriezts pakāpeniski ar regulāriem ikmēneša maksājumiem. Tādējādi lielu popularitāti nozarē varētu sagaidīt pakalpojums- kredītlīnija.

            Nav izslēgts, ka mazākie tirgus dalībnieki pametīs nozari un vērsīsies satversmes tiesā, jo esošie grozījumi apdraud biznesu.

Apkopojums

            Lai ātrie kredīti nokļūtu līdz patērētājam, viņam ir jākvalificējas sekojošam:

• Ir jāsasniedz 20 gadu vecums.

• Ir jābūt oficiālai darba vietai un privātam bankas kontam.

• Nedrīkst būt aktuālu parādu, pie kuru piedzīšanas ir ķēries klāt tiesu izpildītājs.

Ar visiem aktuālajiem piedāvājumiem ātro kredītu pakalpojumu grupā vari iepazīties- https://credithouse.lv/atrais-kredits-credithouse-lv/

            Credithouse.lv ir kredītu salīdzināšanas platforma, un lai gan mēs reklamējam kredītu pakalpojumus, mēs aicinām pirms aizņemšanās izvērtēt nepieciešamību pēc kredīta un iespējas atmaksāt aizdevumu.