Ja auto līzings, kādu mašīnu izvēlēties?

            Ja transportlīdzekļa iegādei tiek izmantots pakalpojums auto līzings, par kura plašo piedāvājumu klāstu variet apskatīties mūsu mājas lapā www.credithouse.lv/auto-kredits/ , tad ir jāapsver dažādi nosacījumi kārotā auto iegādei. Iegādātā auto kredīts tiks aplikts ar procentiem, tādēļ ievērojami sadārdzinot auto cenu. Nopietni jāizvērtē savi ienākumi, vai spēsi maksāt līzinga maksājumu, ieliet degvielu, iegādāties obligāto civiltiesisko apdrošināšanu (OCTA) un  vai blakus visiem šiem izdevumiem spēsi atļauties arī automašīnas remonta darbu izdevumus. Kā arī citus ikdienas izdevumus un pakalpojumu maksājumus. Gadījumā ja auto līzings tiek paņemts un ienākumi ir ierobežoti, tad iesakām mašīnas iegādē izvērtēt sekojošas lietas:

•Degvielas patēriņš.   Izvēlies auto ar ekonomisku degvielas patēriņu, Tu ne tikai ietaupīsi, bet tavs auto būs arī dabai draudzīgāks. Kā arī, jo mazāks dzinējs tavam transportlīdzeklim, jo mazāks transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis.

•Auto popularitāte. Pat ja gribās izcelties un iegādāties pēc iespējas unikālāku auto, mēs tomēr ieteiktu pirkt kādu no populārākajiem modeļiem, kas pārvietojas pa mūsu ceļiem, ar tādu izvēli, detaļas tavam auto būs vieglāk atrodamas, līdz ar to arī lētākas.

Kādi apstākļi nosaka auto izvēli?

Virsbūves tips.

            Pa mūsu ceļiem pārvietojas viss dažādākie auto- sedani, hečbeki, kupejas, kabrioleti, apvidus auto, pilsētas krosoveri, universāļi, miniveni, mikroautobusi, pikapi! Izvēle ir liela, bet katrai izvēlei ir pamatojums.

            Hečbekus un kupejas, parasti izvēlas studenti un jaunieši, šie auto parasti ir kompakti un sportiski, ar vidēji augstu degvielas patēriņu.

            Minivenus un universāļus parasti izvēlas ģimenes cilvēki, lai to bagāžas nodalījumā pietiktu vieta bērnu ratiem un iepirkumiem, bet aizmugurējos sēdekļos būtu viegli piesprādzēt bērnus un lai viņiem būtu pietiekami ērti un daudz brīvas vietas.

            Kabrioleti- tie ir dzīves stila auto, populāri jauniešu vidū sākot ar vecākiem modeļiem, kā arī turīgo cilvēku lokā, kuriem viss ticamāk katrai sezonai ir savs transportlīdzeklis.

            Apvidus auto izvēlas cilvēki, kuri vai nu dzīvo tālāk no kvalitatīva seguma ceļiem, vai darbs un bizness saistīts ar bezceļiem, kā arī mednieki.

            Pilsētas krosoverus, kādā auto raidījumā sacīja ka izvēlas cilvēki ar vidējām vai vēl zemākām vadīšanas prasmēm, jo tie ir drošāki un ceļu labāk var redzēt, taču mūsdienās tas šķiet vairs tā nav, jaunie pilsētas krosoveri ir ieguvuši popularitāti sieviešu vidū, un ne tikai, tie ir kļuvuši daudz skaistāki un ar bagātīgu komplektāciju aprīkoti tā, ka pat auto kritiķiem ir labi vārdi sakāmi par šiem auto.

            Mikroautobusus, izvēlas lielas ģimenes, dēļ lielā sēdvietu skaita, vai arī darba darīšanām pateicoties lielajam kravas nodalījumam.

            Pikapi ir ne tikai darba auto kādā lauku viensētā, bet arī stila auto jauniešu vidū.

Amerikā vecie pikapi ir ieguvuši neiedomājami popularitāti auto pārbūves nozarē, tie tiešām izskatās ļoti labi.

            Par sedaniem nav ko daudz stāstīt, ērti, kompakti, sportiski auto, citi ieguvuši limuzīna statusu pateicoties atsevišķu modeļu pagarinātajai bāzei.

Dzinēja tips

elektro auto nav jāmaksā ikgadējais transportlīdzekļa nodoklis, tie drīkst pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām, kā arī pašvaldībām piederošajās stāvvietās tie drīkst būt novietoti bez maksas”

            Latvijā populārākie auto ir ar dīzeļa vai benzīna dzinējiem, taču netrūkst arī benzīna dzinēju kuri ir aprīkoti ar gāzes iekārtām. Gāzes iekārtas ļauj padarīt mašīnu daudz ekonomiskāku, pat transportlīdzekļiem kuru dzinēja darba tilpums ir ļoti liels. Taču nedrīkst aizmirst par gāzes iekārtu apkopi.

            Ne tik populāri, bet tomēr tirgu ir arī hibrīda dzinēji, kur transportlīdzekļi ar klasisko iekšdedzes dzinēju, papildus ir aprīkoti arī ar elektromotoru, padarot šos auto ekonomiskākus un ekoloģiski draudzīgākus. Turklāt elektro motoram baterijas nav jālādē, tās tiek uzlādētas braucot ar degvielas dzinēju, savukārt pārvietojoties pilsētas režīmā līdz 50km/h netiek izmantots degvielas dzinējs bet gan elektro motors.

            Turpinot tēmu par elektro motoriem, pasaulē aizvien aktuālāks kļūst jautājums par ekoloģiju, līdz ar to lielu popularitāti gūst uzlādējami elektro auto. Arī Latvijā tie sāk parādīties aizvien biežāk, turklāt tiem nav jāmaksā ikgadējais transportlīdzekļa nodoklis, tie drīkst pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām, kā arī pašvaldībām piederošajās stāvvietās tie drīkst būt novietoti bez maksas. Pagaidām kamēr uzlādes punktu nav īpaši daudz, šie auto parasti tiek iegādāti kā pārvietošanās līdzekļi vienas pilsētas ietvaros, taču tehnoloģijas negaida, noteikti drīz arī reģionos degvielas uzpildes stacijas tiks aprīkotas ar lādēšanas ierīcēm, tad gan šiem auto visas iespējas tik pavērtas.

Ātrumkārba

drīz vien ne tikai mehāniskās kārbas, bet arī SMG kārbas kuras tika izmantotas sporta modeļos drīz vien būs vēsture”

            Luksus klases auto un superauto ir dažādas ātrumkārbas, taču populārākās ir manuālā jeb mehāniskā ātrumkārba un klasiskā automātiskā ātrumkārba.

            Mehāniskā ātrumkārba pateicoties cilvēka vēlmei pret komfortu kļūst aizvien retāk sastopama jaunajiem auto, turklāt attīstoties tehnoloģijām tās apkope vairs nemaz nav tik lēta kā tas bija agrāk.

            Automātiskās kārbas, tieši runājot par klasiskajām ir tik ļoti iecienītas, ka BMW sporta auto “M” sērijas departamenta vadītājs teica ka drīz vien ne tikai mehāniskās kārbas, bet arī SMG kārbas kuras tika izmantotas sporta modeļos drīz vien būs vēsture.

Izlaiduma gads

            Izlaiduma gads nosaka auto vērtību un cenu. Ja tas ir sasniedzis vēsturiskā auto statusu tad auto vērtība atkal aug un ar katru gadu kad auto kļūst vecāks, tas kļūst arī dārgāks. Šādiem auto, auto līzings varētu būt pat izdevīgs, jo augošā auto vērtība nosegs samaksātos procentus ar kuriem tiek aplikts auto līzings. Jaunus auto parasti izvēlas turīgi cilvēki vai šāda auto iegādei tik izmantots pakalpojums auto līzings. Pie mums populārākie auto ir ar vecumu ap desmit gadiem, tas ir pateicoties cenai, kuru spēj atļauties vai iekrāt vismaz puse iedzīvotāju.

            Bez šiem rādītājiem protams ir svarīgs arī mašīnas tehniskais stāvoklis, odometra rādītājs un komplektācija. Auto līzings ir pieejams jebkura veida un gada transportlīdeklim, visus piedāvājumus var redzēt www.credithouse.lv

            Ņem vērā ka auto līzings ir nopietns solis Tava ikmēneša budžeta plānošanā!