Kā rīkoties, ja paņemts vairāk, kā viens ātrais kredīts?

            Apskatot ātro kredītu kompāniju izsniegšanas paradumus, var secināt, ka šīs kompānijas nerīkojas īpaši atbildīgi izvērtējot klienta spēju atmaksāt kredītu. Parasti vienam klientam ir iespēja izņemt ātro kredītu pie dažādām kompānijām vienlaicīgi. Pietam, gandrīz katram aizdevējam ir vairākas interneta vietnes kuru pakalpojums ir ātrais kredīts un patērētājs var izņemt aizdevumu katrā no tām. Šādi rīkojoties, patērētājs nonāk smagā kredītu gūstā, no kura izkļūt ir jau sarežģītāk. Kā rīkoties, ja paņemts vairāk kā viens ātrais kredīts?

Kredīta pagarināšana!

            Ja rodas finansiālas grūtības atmaksāt kredītu, pārlieku lielā kredītu sloga dēļ, pirmā darbība kas Jums ir jāveic ir kredīta maksājuma datuma pārcelšana par 30 dienām, samaksājot kreditoram komisijas maksu par kredītā izsniegto līdzekļu izmantošanas periodu! Šajā gadījumā, no aizdevuma pamatsummas nedzēsīsies pat ne niecīgākā daļa, taču uz veselu mēnesi būs atlikts maksājums. Kā arī jāvērš Jūsu uzmanība tam, ka ar pagājušā gada nogali, stājās spēkā vairākas izmaiņas patērētāju aizsardzības likumā, un viena no izmaiņām skāra tieši kredītu pagarināšanas pakalpojumu, ierobežojot to līdz divām reizēm. Pēc šo divu iespēju izsmelšanas, kreditors nāks pretī ar piedāvājumu sastādīt atmaksas grafiku.

Atmaksa pa daļām.

            Kreditoram izveidojot atmaksas grafiku, Jums būs iespēja atgriezt saņemto kredītu pa daļām, vienādos, regulāros ikmēneša maksājumos. Šādos gadījumos, kreditors papildus kredīta pamatsummai un izsniegšanas komisijas maksai pievieno nelielu summu par kredīta administrēšanas izmaksu nosegšanu. Šis ir ērts veids, kā atvieglot savu ikmēneša kredītu slogu un atgriezt naudu pa daļām, pat tad, ja ir izņemts vairāk kā viens ātrais kredīts, jo katram no tiem, Jums būs iespēja izveidot atmaksas grafiku.

Pirmstermiņa atmaksa.

            Tāpat kā patēriņa kredīts, arī ātrais kredīts kuram ir izveidots atmaksas grafiks ir atgriežams pirms līgumā noteiktā termiņa beigām. Noteikti šo iespēju ir jāizmanto gadījumā ja Jūsu finansiālais stāvoklis ļauj atgriezt visu kredīta atlikušo pamatsummu vienā maksājumā, šādi Jūs ietaupīsiet ikmēneša procentu maksājumus, kurus būtu maksājuši katru mēnesi par līgumā noteiktās pamatsummas atlikuma izmantošanu.

Kredītu apvienošana.

            Gadījumā, ja tomēr neizdodas atgriezt kredīta atlikumu vienā maksājumā, vai ātrais kredīts tika izņemts vairākkārt, kur katram no tiem ir izveidots atmaksas grafiks, Jums noteikti ir jāizmanto kredītu apvienošanas iespēja. Izvēloties šo pakalpojum, katrs Jūsu izņemtais ātrais kredīts tiks nomaksāts no tās kompānijas puses, kurā Jūs pieteicāt kredītu apvienošanas pakalpojumu un tā rezultātā, Jums pie šīs kompānijas tiks izveidots līgums par sniegto pakalpojumu, par kuru Jūs maksāsiet ikmēneša maksājumu par izsniegto finansējumu. Rezultātā ikmēneša maksājums būs vismaz trīs reizes mazāks.

Kredīts pret ķīlu.

            Gadījumos, kad visas iespējas jau ir izmantotas, maksājumi jau tiek kavēti un kredītu apvienošanas pakalpojumu Jums vairs nevar izsniegt, palīdzēt var kredīts pret ķīlu. Tam nav obligāti jābūt aizdevumam pret nekustamā īpašuma ķīlu, Latvijā ir daudz līzinga kompāniju, kuras izsniedz aizdevumus pret automašīnas ķīlu arī arī ar sabojātu kredītvēsturi. Izmantojot šo pakalpojumu, ikvien Jūsu paņemtais ātrais kredīts var tikt nomaksāts, Jūs saglabājiet savu auto, daudzo ikmēneša maksājumu vietā Jums ir atlicis tikai viens par auto līzingu un pats svarīgākais, Jūs variet šādi uzlabot savu finansiālo stāvokli kā arī uzlabot savu kredītvēsturi.

Kā nevajadzētu rīkoties?

            Sākoties finansiālajām grūtībām, cilvēks var krist panikā vai nogrimt depresijā, rezultātā būtiski kavējot vai pat pilnībā atsakoties maksāt parādu. Nepildot savas saistības pret aizdevēju, kā arī ja neizmanto augstāk minētās darbības kredīta vieglākai atmaksai, kreditors visu pirms Jūsu parādu apliks ar soda procentiem, kurus aprēķinās par katru nokavēto dienu, paralēli mēģinās ar Jums sazināties lai vienotos par iespējām atmaksāt kredītu. Ja saziņa neizdosies, kreditors nodos parādu ārpus tiesas parādu atgūšanas kompānijai, kura savukārt šo parādu apliks ar komisijas maksu par parāda atgūšanas izdevumiem, ja arī parādnieks ilgstoši izvairīsies no savām saistībām arī pie šīm kompānijām, rezultātā parāds tiks nodots jau tiesu izpildītājam, kurš arī pie šī parāda pieliks savu tiesu. Bet kopumā šis rezultāts būs novedis pie tā, ka tiks aizturēti visi parādnieka konti, no kuriem katru mēnesi tiks novilkti vismaz 30% no visiem ienākošajiem darījumiem, parāda atmaksai.

            Lai līdz šādam rezultātam nenonāktu ievērojiet sekojošas darbības:

• ātrais kredīts jāatgriež noteiktajā termiņā, vai pirms tā.

• ja nav iespējams atmaksāt uzreiz, atmaksas terminu var pagarināt.

• iespēja pagarināt termiņu ir divas reizes.

• pēc pagarinājuma termiņa iespēju izsmelšanas, panāciet vienošanos, par pakāpenisku parāda atmaksāšanu.

• ja nav iespējams visus parādus atmaksāt ar regulāriem ikmēneša maksājumiem, ir vērts izskatīt kredītu apvienošanas pakalpojuma pieejamību.

• ja visas iespējas jau ir izsmeltas tad iespēju robežās jāizskata iespēju saņemt kredītu pret ķīlu.

• neļaujiet Jūsu parādu nodot pirmstiesas parādu atgūšanas kompānijai.

Visus ātros kredītus var apskatīt šeit